Z miłości do zwierząt oraz pasji do dobrego jedzenia i gotowania powstaje wyjątkowe wydarzenie. 10 czerwca 2023 roku na dziedzińcu zamku w Szydłowcu swoje siły połączą branża zoologiczna oraz kulinarna ze wsparciem władz miasta oraz obiektu. Wszystko to, aby pomóc bezdomnym zwierzakom napełnić ich brzuszki.

Tego dnia odbędzie się finał akcji „Wspieram pieski” organizowanej przez aplikację MyPetStory. Wraz ze sponsorem, firmą Azan – dystrybutorem marki Brit i Carnilove uroczyście przekażemy karmę dla bezdomnych zwierząt w Szydłowcu.

Zachęcamy serdecznie do instalowania aplikacji, zapraszania znajomych i codziennego klikania wirtualnej miseczki. Tylko od zaangażowania naszych użytkowników i liczby osób, które przystąpią do akcji zależy jaka ilość karmy zapełni magazyn schroniska!

Już 10 czerwca na przybyłych będą czekały liczne dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz władze miasta i gminy.

Pamiętaj o codziennym napełnianiu miski! Zapraszaj swoich znajomych i podaruj jeszcze więcej karmy zwierzakom w schroniskach. Kliknij TUTAJ aby pobrać aplikację.

Poniżej wstępny harmonogram. Część ogólnodostępna

  • 12:00 początek wydarzenia i start wspólnego gotowania. od 13:00 wydajemy pierwsze potrawy.
  • 12:00 pokaz kulinarny cukierniczy
  • 13:15-14:00 panel MyPetStory: Wywiad z policją, prawa i obowiązki opiekuna psa.
  • Wywiad z  lek. weterynarii. Potrzeba sterylizacji i kastracji psa/kota. Wywiad a przedstawicielem schroniska: dobra adopcja, jak się przygotować, jak dobrać zwierzaka do siebie/rodziny, swojej aktywności i stylu życia. Panel sponsora: Psie zmysły. Jak właściwie podchodzić/zachować się wobec psa, którego nie znamy. 
  • 14:30- 15:30 pokaz kulinarny
  • 15:45 Finał akcji “Wspieram pieski” przekazanie karmy i voucherów. Podziękowania, sesja foto. 
  • do 17:00 kucharze wydają ostatnie dania.

Część druga, obowiązują zaproszenia (można kupić kolację, dochód ze sprzedaży trafi do przytuliska)

  • o 20:00 koncert Zuzanny Gadowskiej i charytatywna 5 setowa kolacja, z której dochód nasi partnerzy i szefowie kuchni przygotowujący tę kolację przekażą dla bezdomnych zwierząt z Szydłowca.

Firmy zainteresowane udziałem, wystawieniem stoiska proszone są o kontakt mailowy: bernadeta.stanko@zoobranza.com.pl