Białko z owadów to niezwykle przyszłościowy surowiec, który z powodzeniem mógłby stanowić wartościową część diety przeznaczonej dla ludzi, jak i zwierząt. W dalszym ciągu niedostateczny poziom wiedzy na temat korzyści płynących z tego źródła protein, a także uprzedzenia, powstrzymują wielu opiekunów przed wprowadzeniem zdrowej i ekologicznej karmy do codziennego jadłospisu swoich czworonogów. Zmiana pożywienia jest jednak jednym z ważnych kroków, które można wykonać na drodze wspólnego dbania o dobro planety. Jak jeszcze można pomóc przyrodzie?

Eko opiekun i eko pupil

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez 3D Market na zlecenie dystrybutora marki Brit (Współpraca „zwierzoludzka” – psy i koty wśród Polaków) zdecydowana większość opiekunów zwierząt chce troszczyć się nie tylko o dobrostan pupila, ale także szanować środowisko naturalne. Wybór diety opartej na białku z owadów to niezaprzeczalnie jedzenie przyszłości, które ze względu na swoje walory z powodzeniem mogłoby zastąpić sporą część klasycznych źródeł protein. Serwowanie takiej karmy ma pozytywny wpływ nie tylko na ogólną kondycję psa lub kota, ale także bezpośrednio przekłada się na jakość życia zwierząt hodowlanych, ilość emitowanych zanieczyszczeń do środowiska i zużywanych surowców.

Jeśli należysz do osób, którym nie są obojętne losy naszej planety i razem ze swoim czworonogiem pragniesz się o nią troszczyć, koniecznie zapoznaj się z najnowszą kampanią marki Brit #EkoMordko!

Wakacyjna akcja #EkoMordko organizowana przez markę Brit Care, która w swoim portfolio zawiera zarówno karmy, jak i przysmaki oparte na białku z owadów, ma na celu wsparcie opiekunów zwierząt w ich przyjaznych środowisku działaniach. Całość przedsięwzięcia opiera się przede wszystkim na aspekcie edukacyjnym poprzez zaprezentowanie rozmaitych możliwości dbania o środowisko, które pozwolą wcielić do codziennego życia aspekt ekologiczny.

Wszyscy, którzy wezmą czynny udział, poznają nie tylko ciekawe rozwiązania, ale także dowiedzą się, jak żyć w zgodzie z naturą ucząc się szacunku do przyrody również od czworonożnych przyjaciół.

Wybór odpowiedniej karmy jest jednym z bardzo ważnych aspektów. Obserwuj akcję #EkoMordko i poznaj inne eko rozwiązania!

Dowiedz się więcej o karmach z białkiem owadów na: https://karmyzowadami.karmybrit.pl/