Na początku grudnia swój finał miała pierwsza edycja European Aquascaping Championship zorganizowana przez Aqua Show Michała Adamka i firmę AQUAEL. W decydującej fazie zawodów wzięło udział 26 najlepszych zawodników z 14 krajów. Każdy z nich miał za zadanie stworzyć aranżację, a następnie opiekować się nią przez dwa miesiące. Postępy publikowane były na bieżąco na profilu FB EAC i zebrały niemal pół miliona odsłon. Uczestnicy jako pierwsi w Europie mieli możliwość przetestować nowość AQUAEL – UltraScape Set – zestaw stworzony dla wymagających akwarystów oraz dla profesjonalistów.

Został on dostarczony do domów aquascaperów, a całe zawody, ze względów bezpieczeństwa, odbywały się online. Zawodnicy mieli do dyspozycji nie tylko zestaw UltraScape, lecz także filtr Ultra 900 i wiele innych akcesoriów zapewnionych przez AQUAEL. Prace oceniane były przez międzynarodowej sławy sędziów, takich jak Herry Rasio, Takayuki Fukada czy Filipe Oliveira, a stawką było łącznie 3500 euro. Kilkumiesięczne zmagania zwieńczyła gala finałowa transmitowana na cały świat.

Najwięcej punktów, a więc i tytuł Mistrza Aquascapingu przypadł Łukaszowi Ciszkowskiemu, drugie miejsce zajął Hiszpan Juan Puchades, a trzecie Teresa Lazar z Ukrainy. Kto zostanie Mistrzem Europy w 2022 roku? Eliminacje do drugiej edycji planowane są już w przyszłym miesiącu!

www.facebook.com/joineac

www.aquael.pl