Marka flexi® jest doskonale znana i ceniona przez opiekunów psów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że marka jest na rynku od 50 lat i że geneza jej powstania jest niezwykle ciekawa.

Manfred Bogdahn

  • wynalazca i właściciel firmy flexi 

Nieco historii

Na początku lat 70. ubiegłego wieku Manfred Bogdahn szukał sposobu, aby zapanować nad swoim żywiołowym psem rodzinnym Purzelem w taki sposób, żeby nie odbierać wolności tak niezbędnej terierowi. W ten sposób powstał prototyp smyczy flexi, stworzony z mechanizmu startowego piły łańcuchowej, zamkniętego w dwóch drewnianych łuskach. Jego twórca złożył wniosek o patent i ostatecznie zdecydował się na prowadzenie samodzielnego biznesu. Reakcja rynku była wyjątkowo entuzjastyczna, a nowo powstała firma została dosłownie zalana prośbami o smycze flexi. Zainteresowanie było tak duże, że trudno było sprostać zapotrzebowaniu.

Rozwój marki

Tak jak na początku, największym wyzwaniem obecnie jest dalsze ulepszanie smyczy. Mimo kilku ekspansji firmy i wzrostu mocy produkcyjnych, firma nadal osiąga swoje granice w zaspokajaniu zapotrzebowania rynku na smycze. Pan Bogdahn może z dumą powiedzieć, że wynalezienie smyczy flexi było małą rewolucją dla opiekunów psów. Sam produkt rozwijał się jednak w sposób dość ewolucyjny. Przez lata smycze były dopracowywane i doskonalone pod względem technicznym. Jest to stały i niekończący się proces, aby najlepsze było jeszcze lepsze.

Ważnym czynnikiem jest również design – zmiany stają się oczywiste na przestrzeni lat. Ale to, co wyróżnia każdą smycz flexi, to bezpieczeństwo, ergonomia i wygoda. W swej istocie smycz automatyczna zawsze pozostaje rozpoznawalna jako flexi.

Odkąd smycze flexi zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek, zarówno rynek, jak i nasza branża bardzo się zmieniły. Jest to wiedza powszechna i związana jest z globalnym rozwojem gospodarczym, postępem technologicznym, cyfryzacją itp. Szczególnie zauważalne jest jednak to, że klimat biznesowy na przestrzeni lat stał się znacznie ostrzejszy i bardziej anonimowy.

Stawiamy na jakość i funkcjonalność

Wszystkie smycze flexi są produkowane w zakładzie w Bargteheide koło Hamburga – od projektu do gotowego produktu. Montaż jest w dużej mierze wykonywany ręcznie. Zanim smycz opuści fabrykę, poddawana jest aż 100 testom jakości. Ponadto w naszym centrum testowym wielokrotnie symulowane są sytuacje z życia codziennego opiekunów psów.

Od dokładnie 50 lat firma flexi koncentruje się na swoim podstawowym produkcie i dopracowuje go w najdrobniejszych szczegółach. To jest podstawa naszego sukcesu. Jakość, funkcjonalność, bezpieczeństwo i design to cechy charakteryzujące nasze produkty. Miliony miłośników psów są zachwycone oryginalną smyczą. Doceniają technologię, jakość, płynną pracę i łatwą obsługę.

flexi dokłada wszelkich starań, aby spacery z psem były zawsze niezapomnianym wydarzeniem.

https://flexi-shop.pl