20151114-UL2B7710
20151114-UL2B7772
20151114-UL2B7828

W dniach 27-28 sierpnia 2016 r. na Stadionie OSiR przy ul. Zamkowej 4 w Raciborzu odbędą się II Międzynarodowe Zawody Mondioringu organizowane przez Sieć Sklepów Zoologicznych ZOO-MAR, Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Raciborzu oraz Mondioring Polska Team. Mondioring to stosunkowo nowa dyscyplina psich sportów, której ideą jest sprawdzenie i ocena jakości wyszkolenia psa, szybkość jego reakcji oraz umiejętności jego przewodnika. Szkolenie przypomina szkolenie psów służbowych i opiera się na wykorzystywaniu naturalnych predyspozycji, zachowań psa oraz wrodzonych instynktów. Zeszłoroczna pierwsza edycja tej imprezy była swoistym debiutem mondioringu w Polsce i cieszyła się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych widzów.

 W bieżącym roku, oprócz widowiskowych zawodów mondioringu, organizatorzy przygotowali dla gości mnóstwo innych atrakcji. Na miejscu będzie można skorzystać z darmowej wizyty u lekarza weterynarii, sponsorowanej przez firmę BAYER, wziąć udział w pokazach i konsultacjach groomerskich przygotowanych przez firmy BORANIQUA, IV SAN BERNARD i OVER-ZOO, a także otrzymać porady behawioralne i żywieniowe. Planowane są również testy smyczy FLEXI i pokazy dogoterapii. Firma ACANA POLSKA zaprasza wszystkich na pokazowe stoisko BARFINO. Na zawodach będzie również punkt informacyjny OTOZ Animals na temat adopcji i pomocy zwierzętom znajdujących się w schronisku w Raciborzu.

 Sponsorami imprezy są m.in.: 8IN1, ACANA POLSKA, ALPHA SPIRIT, BAYER, BEAPHAR, BOSH, BOTANIQUA, DINGO GEAR, DR SEIDEL, EUKANUBA, FARMINA, FIPREX, FLEXI, FURMINATOR, IV SAN BERNARD, KONG, MACED, OVER ZOO, PLANET PET SOCIETY, RINTI, TROPIDOG, VITAKRAFT i ZOLUX. Miesięcznik ZOOBRANŻA jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w sobotę w godzinach 9-18 i w niedzielę w godzinach 10-14. Wstęp wolny!