20 stycznia 2022r. odbyła się gala 11. edycji ogólnopolskiego badania konsumenckiego „Najlepszy Produkt 2022 – Wybór Konsumentów” zrealizowane przez Instytut GfK Polonia. Wśród laureatów znalazła się karma Brit Care Dog Hair&Skin Insect&Fish, która zdobyła złoty medal. To pierwsza karma z białkiem owadów wyróżniona w tym konkursie.

Badanie „Najlepszy Produkt 2022 – Wybór Konsumentów” ma na celu wyłonienie najlepszych produktów FCMG w opinii konsumentów trafiających do sprzedaży w minionym roku. Tegoroczna edycja wskazała bestsellery w różnych dziedzinach, które zostały wprowadzone na rynek w okresie od 1 września 2020 do 30 września 2021.

Karma Brit Care Hair & Skin Insect & Fish została złotym medalem za „Najlepszy produkt roku 2022”, w kategorii produkty dla zwierząt. Konsumenci docenili innowacyjną formułę karmy opartą na lekkostrawnym, hipoalergicznym
i ekologicznym białku pochodzącym z owadów.

Zdobycie pierwszego miejsca jest równoznaczne z uzyskaniem prawa do korzystania
z prestiżowego logotypu, który już od 9 lat wyróżnia najbardziej udane premiery rynkowe na półkach sklepów i drogerii. Według przeprowadzonych tegorocznie badań, aż 75% konsumentów wybiera produkty oznaczone logotypem „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów”, co świadczy o mocy i zaufaniu konsumentów do znaku, który potwierdza jakość towaru.

Organizatorem akcji jest Wydawnictwo Gospodarcze, które od 16 lat organizuje badania rynkowe (np. „Perły Rynku FMCG”, „Ulubiona Marka Polaków”), wydaje tytuły, takie jak „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne”, a także zajmuje się prowadzeniem branżowych portali: wiadomoscihandlowe.pl oraz wiadomoscikosmetyczne.pl.

Dodatkowe informacje:

Wiadomości Handlowe – pełna lista laureatów: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/najlepszy-produkt-2022-wybor-konsumentow-poznalismy-wyniki-badania-zobacz-liste-laureatow