Sosnowe Wzgórze, Brzozowy Zagajnik oraz Leśna Polana to nazwy trzech nowych produktów, które już niebawem będą dostępne w ofercie marki Tropifit. To wysokiej jakości podłoża uzupełniające dla gryzoni i innych, małych ssaków, które zawierają tylko naturalne i świeże składniki, pozyskane z lasu iglastego, liściastego lub z leśnej polany.

Świeża, naturalna i pachnąca lasem ściółka to przyjemność nie tylko dla gryzoni i innych małych ssaków domowych, ale także dla ich właścicieli. Nowa seria marki Tropifit to propozycja dla tych, którzy cenią dobrą jakość wybierając produkty dla swoich ulubieńców. Nowe podłoża przeznaczone są dla królików miniaturowych i gryzoni (szczurów, myszy, myszoskoczków, świnek morskich i wiewiórek).

Sosnowe Wzgórze to w pełni organiczna ściółka, które zawiera składniki pochodzące z lasu iglastego: korę sosnową, igliwie sosnowe, trociny drzew iglastych. Brzozowy Zagajnik natomiast składa się z naturalnych komponentów pozyskanych z lasu liściastego: liście (m.in. liście brzozy), trawę, mech, korę, trociny drzew liściastych. Z kolei liście drzew, siano, słoma lniana, łodyga konopi i trociny drzew iglastych to naturalne i świeże składniki ściółki z Leśnej Polany.

Dzięki zastosowaniu obróbki cieplnej w procesie przygotowania wszystkich trzech podłoży, są one pozbawione owadów, pasożytów i zarodników grzybów.

Ściółka powinna stanowić ostateczną 2-3-centymetrową warstwę rozsypaną równomiernie na chłonnym podłożu podstawowym. Należy ją systematycznie usuwać, zastępując nową. Częstotliwość wymiany ściółki zależy od ilości zwierząt i stopnia jej zabrudzenia.

Produkty dostępne są w workach: 380 g (Leśna Polana), 600 g (Brzozowy Zagajnik) i 700 g (Sosnowe Wzgórze).

www.tropifit.pl