14 września minął pierwszy rok istnienia Zdrowego Sklepu dla Zwierząt (patrz Sklep Miesiąca ZooBranża nr 1/2020) działającego przy ul. Dereniowej na warszawskim Ursynowie. W sobotę 19 września przyjaciele sklepu wraz z jego właścicielką świętowali ten jubileusz.  


Odwiedzin było co niemiara, kolejka przed sklepem, słoneczniki w dłoniach i moc psich okrzyków. Tak zapamiętam ten wyjątkowy dzień – mówi pomysłodawczyni i właścicielka Zdrowego Sklepu, Pani Olga Prandota-Prandecka. – Wraz z przyjaciółmi-sąsiadami, czyli włoską  restauracją  Maristella oraz najlepszą lodziarnio-cukiernią Moocafe, w tym dniu zorganizowaliśmy Śniadanie z Pupilem. To nasza lokalna inicjatywa,  podczas której można wpaść na super śniadanie i lody. „Piesy” poznają się bliżej, socjalizują, ludzie umawiają się na psie spacery i wymieniają spostrzeżenia. W dniu urodzin sklepu „piesy” mogły spróbować posiłków od polskiej, lokalnej marki 4dogs, do tego lodów rzemieślniczych stworzonych z myślą o czterołapach (Moocafe).
Podczas urodzin sklepu  odbyła się również premiera najnowszej karmy owadziej Tenetrio, która jest kompletnym posiłkiem z mączki larw mącznika młynarka i dodatku suszonych warzyw, wyjątkowo bez zbóż i warzyw strączkowych. Karma i przysmaki testowane były na miejscu i – jak mówi Pani Olga: Ogony szalały J. To jeden z najbardziej wzruszających  dni od momentu otwarcia Zdrowego Sklepu dla zwierząt! Czekam na następne urodziny!