Życie osób zaginionych podczas katastrof zależy od skuteczności ekip ratunkowych. Nieocenioną pomoc niosą psy ratownicze, które potrafią niezwykle celnie wyczuwać oznaki życia. Marka TropiDog została sponsorem psów z Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej Fundacji IRMA, które są przygotowywane do poszukiwań i ratowania życia ludzkiego w sytuacjach zagrożenia.

Psią drużynę z Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej Fundacji IRMA tworzy trójka adeptów. 19-miesięczny flat coated retriever Imbir to w grupie najstarszy wiekiem i treningowym doświadczeniem  przyszły ratownik.  Niedługo, być może jeszcze w tym roku,  podejdzie jako pierwszy w historii fundacji do pierwszego swojego egzaminu ratowniczego. Drugi flat coated retriever w drużynie to Arwen. Suczka ma dopiero 7 miesięcy i jest najmłodszą kandydatką na ratownika. Z racji wieku odbywa właśnie podstawowe szkolenie przygotowawcze, jednak póki co nie wykazuje żadnych przeciwwskazań do pracy specjalistycznej i zapewne powoli będzie ją zaczynała.  Z kolei Frugo to młody, 15-miesięczny owczarek niemiecki. Na swój pierwszy egzamin musi poczekać jeszcze minimum trzy miesiące, gdyż aby podejść do egzaminu, pies musi mieć ukończone 18 miesięcy.

Wszystkie psy są bardzo młode i ich kariera się dopiero rozpoczyna, ale z innych osiągnieć Imbir już może pochwalić się tytułem Młodzieżowego Championa Polski.

Cała trójka to psy z linii pracujących, przez co ich poziom energii, inteligencji, a co za tym idzie – pomysłowości i motywacji do pracy jest ponadprzeciętny. To wulkany energii, bardzo odważne, socjalne, łagodne i chętne do pracy. Arwen, jak na suczkę przystało, jest nieco łagodniejsza, ale wynika to też z jej młodego wieku. Prym wiedzie najstarszy – Imbir, ale i Frugo – jak to owczarek – jest bardzo energiczny – mówi Jagna Gill, Prezes Zarządu Fundacji IRMA.

Marka TropiDog została sponsorem trójki młodych psich ratowników. W ramach umowy finansuje opiekę weterynaryjną oraz przekazuje suchą karmę. – Psy szkolone w fundacji IRMA to wyjątkowe zwierzęta, od ich kondycji zależy życie ludzi poszkodowanych podczas katastrof i w innych sytuacjach zagrożenia życia. Wymagają odpowiedniej opieki i dobrze zbilansowanej karmy, która pomoże im właściwie się rozwijać i będzie źródłem zdrowia i energii. Karmy z linii TropiDog Super Premium to produkty najwyższej jakości, które dostarczą wymagającym psom ratownikom cennych składników odżywczych stymulujących ich harmonijny rozwój – mówi Izabela Janik, Marketing Manager w firmie Tropical. Historie i etapy przygotowania do służby trzech psich ratowników można śledzić na profilu społecznościowym marki: www.facebook.com/TropiDog

Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza IRMA stawia sobie za zadanie wyszkolenie i organizację profesjonalnej grupy przewodników z psami do wykonywania działań ratowniczo-poszukiwawczych w oparciu o najwyższe wzorce krajowe i zagraniczne. W Fundacji liczy się przede wszystkim niesienie pomocy i szerzenie idei ratownictwa wśród ludzi. Fundacja prowadzi również działania mające na celu podnoszenie świadomości w społeczeństwie na temat psów pracujących oraz propagowanie dobrych wzorców dotyczących odpowiednich relacji i postaw wobec psa. Zajmuje się też tematyką bezpiecznego transportu zwierząt.