Fundacja dla Szczeniąt Judyta to wyjątkowa organizacja, której celem jest pomoc bezdomnym szczeniętom i tzw. „niepełnosprytkom” – czworonogom po amputacji łap, niechodzącym, niewidzącym, niesłyszącym… – słowem: wyjątkowym. Firma Zolux – właściciel marek Zolux i Laboratoire Francodex, we współpracy z Judytą wyposaża Judytowo – azyl dla niepełnosprawnych psów, którego wielkie otwarcie planowane jest na wrzesień 2019. 

Jeszcze kilka lat temu Judyta była małą, nikomu nieznaną społecznością ludzi dobrej woli, którzy na własną rękę ratowali życie porzuconych, a często także katowanych zwierząt. Dziś, jej stronę na Facebook’u obserwuje ponad 160 tys. osób. Jako pierwsza organizacja w Polsce pochyliła się nad losem psów niepełnosprawnych, dając im nie tylko dom, ale także niezbędną opiekę weterynaryjną i możliwość codziennej rehabilitacji. 

Dziś, Fundacja Judyta wraz z Zolux Polska finalizują projekt otwarcia pierwszego w Polsce Azylu dla Szczeniąt i Psów Niepełnosprawnych Judytowo. Jak mówi Małgorzata Brzezińska – prezes i założyciel Fundacji – „To miejsce, które łączy dwa światy. Miejsce, w którym zwierzęta i psy niepełnosprawne znajdą opiekę. W iście domowych warunkach będą dbać o nie osoby z niepełnosprawnościami. Tu na zawsze zmieni się życie jednych i drugich…”.

Zolux ufundował każdemu niepełnosprawnemu podopiecznemu Judytowa wyprawkę w postaci posłania, środków higienicznych i pielęgnacyjnych, a także akcesoriów do karmienia i zabawek. Firma podjęła się także wirtualnej adopcji „niepełnosprytków”, aby podczas pobytu w nowym , fundacyjnym domu niczego im nie brakowało. Bo inny znaczy wyjątkowy!

Wielkie otwarcie Azylu w Judytowie: 1 września 2019 r. w Woli Wodzyńskiej 25 o godzinie 14:00.

www.zolux.com

Facebook: Judyta fundacja dla zwierząt