Dla właścicieli czworonogów przygotowania do sylwestrowej nocy powinny rozpocząć się dużo wcześniej. Nie mówimy tutaj o przygotowywaniu smakowitych przekąsek czy chłodzeniu szampana. Przygotowania do uczynienia z tej hucznej nocy, pełnej fajerwerków, syren i okrzyków, spokojnej, muszą zacząć się dużo wcześniej.
Najczęściej właściciele uciekają z pupilami w możliwie najbardziej odludne miejsca, gdzie ten szaleńczy zgiełk może nie dotrzeć. Może jednak da się odczarować Sylwestra i umożliwić przetrwanie go bez lęku u psa? Oto kilka sposobów.
Tolerancja na hałasy
Jeśli pies jest z nami od niedawna, warto obserwować jego zachowanie podczas hałaśliwych sytuacji. Posiadając już wiedzę, że nie toleruje hałasu, możemy spróbować go stopniowo przyzwyczajać do głośnych dźwięków. Zacznij włączać nagrania z odgłosami fajerwerków już kilka miesięcy wcześniej, najlepiej podczas ulubionej zabawy, zaczynając od niskiego natężenia dźwięku. Stopniowo zwiększaj głośność co kilka dni. Trening najlepiej zacząć kilka miesięcy wcześniej; nie musi on trwać długo, ważna jest systematyczność – pozwoli to na utrwalenie skojarzenia dźwięków z zabawą z opiekunem.
Bezpieczne schronienie
Jeśli pies ma już ulubioną kryjówkę w domu, w której czuje się bezpiecznie, pozwólmy mu z niej skorzystać. Być może jest to mała przestrzeń pod meblami lub w szafie. Możemy pozostawić w tym miejscu legowisko, ulubiony koc pupila lub poduszkę, by było mu bardziej komfortowo w niej pozostać. Jeśli jej nie ma i chcesz mu ją stworzyć, zadbaj o możliwie najlepsze tłumienie dźwięków. Pomieszczenia, w których roznosi się echo, takie jak łazienka (gdzie hałas łatwo przedziera się przez kratkę wentylacyjną), mogą nie być najlepszym pomysłem. Pamiętaj, by zadbać o swobodę przemieszczania się psa.
Znane miejsce
Jeśli pies jest ze schroniska i nie zdążyliście się jeszcze dobrze poznać lub jest szczenięciem, najlepszym miejscem do spędzenia sylwestra będzie dom, w którym czuje się bezpiecznie. Jednak samo znane miejsce nie wystarczy. Jeśli musisz go w nim z kimś pozostawić, najlepszym wyborem będzie opiekun zastępczy, z którym już się zna, by uniknąć dodatkowych źródeł niepokoju.
Przekierowanie uwagi
Gdy czas będzie bliski „godziny 0”, upewnij się, że masz pod ręką ulubiony gryzak i smakołyki psa. Zachęcenie pupila do zabawy może odwrócić jego uwagę od hałasów. Zrezygnuj jednak z nagradzania za okazanie strachu; będzie to odwrotne w skutkach i wzmocni niepożądane zachowania.
ChillPill z pomocą
Wyjątkowa kompozycja ChillPilla skutecznie zmniejsza lęk i związane z nim pobudzenie psychoruchowe, a jednocześnie wspiera naturalne mechanizmy adaptacyjne psa, zapewniając szybki chillout bez zbędnego doła – nawet w najbardziej stresującej sytuacji. Idealnie sprawdzi się jako szybka pomoc w sylwestrową noc, gdyż działa już po godzinie od podania. Uspokaja, wycisza i łagodzi fizjologiczne objawy odczuwanego stresu. Co więcej, ChillPill nie dołuje, a więc nie powoduje efektu oszołomienia, niezborności ruchów czy nadmiernej senności. Formuła Caniflox ChillPill oparta jest na bazie unikalnych postbiotycznych drożdży Yarrowia lipolytica – bogatego źródła cennych dla zdrowia składników aktywnych, m.in. witamin z grupy B wspierających pracę układu nerwowego oraz zdolność postrzegania. Preparat wzbogacony został o tryptofan – słynący z doskonałych właściwości poprawy nastroju – walerianę (kozłek lekarski) oraz ashwagandhę – roślinny adaptogen minimalizujący negatywne skutki odczuwanego stresu. Małe poręczne opakowanie oraz przystępna cena sprawiają, że może być to produkt SOS, który z łatwością możemy mieć zawsze przy sobie. Choć całkowite wyeliminowanie strachu i stresu u psa w sylwestra zawsze jest bardzo trudne, to jednak nie jest niemożliwe. Zastosowanie powyższych metod może znacznie poprawić komfort i samopoczucie naszego czworonożnego przyjaciela w tę hałaśliwą noc; połączenie ich z działaniem preparatu ChillPill przyniesie najlepsze możliwe efekty.