W drugiej połowie maja Josera Polska rozpoczęła akcję edukacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi właścicieli psów i kotów na bezpieczne transportowanie swoich podopiecznych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości odpowiedzialności wśród opiekunów zwierząt towarzyszących. Jest to o tyle ważne, że w naszym kraju Kodeks Ruchu Drogowego nie reguluje jasnych i bezpiecznych zasad transportu psów i kotów.

Pakiet BEZPIECZNA STREFA ZWIERZAKA zawiera międzynarodową kartę ICE – informującą służby ratownicze kto w przypadku zdarzenia drogowego zaopiekuje się naszymi podopiecznymi , naklejkę na tylną część samochodu – informującą innych uczestników ruchu drogowego o fakcie przewożenia zwierzęcia, naklejki na tylne, boczne szyby samochodu oraz naklejkę na drzwi wejściowe naszego domu – informującą służby ratownicze o tym, ile i jakie zwierzęta należy ratować podczas zagrożenia ich życia.

Pakiet BEZPIECZNA STREFA ZWIERZAKA konsultowany i stworzony wspólnie ze służbami ratowniczymi oraz policją i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zwierząt oraz służb prowadzących akcje ratunkowe.

Planowanie letnich wyjazdów musi iść w parze z odpowiednim zabezpieczeniem naszych zwierzaków podczas podróży.

 

Pakiety będą dostępne u wybranych klientów Josera Polska i partnerów akcji, w tym fundacji, stowarzyszeń, grup poszukiwawczo-ratowniczych oraz na stoiskach Josera Polska podczas wszystkich imprez branżowych w Polsce.

Więcej informacji na temat akcji pojawi się na stronie www.josera.pl