Monge w 2023 roku obchodziła 60-lecie historii, która rozpoczęła się od pomysłu prezydenta, Baldassarre Monge, który zaangażował się w kwestie żywienia i dobrostanu psów oraz kotów.

Monge, dal 1963 la famiglia italiana del petfood.

Z biegiem lat firma, dzięki zaangażowaniu i pasji nowych pokoleń rodziny oraz ważnych profesjonalistów w branży, stale się rozwijała, konfrontując się z rynkami zagranicznymi i wprowadzając nowe produkty koncepcyjne we Włoszech, do tego stopnia, że uzyskała rekordy nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie.

Monge, firma, która myśli na wielką skalę. 

Grupa Monge stała się najważniejszą włoską firmą produkcyjno-przemysłową w sektorze karmy dla psów i kotów. Z biegiem czasu Monge stał się liderem na rynku pet food, zajmując 6. miejsce wśród firm produkujących karmę dla zwierząt domowych w Europie i 23. na świecie. To bardzo ważne wyniki możliwe dzięki obecności piemonckiej firmy w 105 krajach położonych na 4 kontynentach.

Badania i rozwój: innowacje w służbie jakości. 

Monge poświęca energię i inwestycje na poszukiwanie innowacyjnych i naturalnych rozwiązań, aby rozwijać swoje produkty, stając się gwarancją dobrego samopoczucia i zdrowego pożywienia dla psów i kotów. Obszar badań i rozwoju określa receptury w celu uzyskania dobrej, zdrowej, zbilansowanej i kompleksowej karmy dla różnych gatunków zwierząt.

NOWOŚĆ: Monge Gift. 

Zamiłowanie do badań, innowacji i dobrego odżywiania zaowocowało niedawno powstaniem Monge Gift, nowej linii karm uzupełniających dla psów i kotów. Pełna gama funkcjonalnych przekąsek wzbogaconych o superfoods, których receptury zostały zaprojektowane jako ekskluzywne diety bezzbożowe lub bezglutenowe, bez użycia zbóż i o ograniczonym spożyciu kalorii, bez sztucznych barwników i dodatku cukrów.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa. 

Dla Monge sukces oznacza trzymanie się celów i strategii, zwracając szczególną uwagę na szacunek dla pracowników oraz zaangażowanie w zasoby naturalne i środowiskowe. W 2008 roku firma rozpoczęła własną produkcję puszek, które można w nieskończoność poddawać recyklingowi, zgodnie ze zobowiązaniami wobec kwestii środowiskowych i społecznych. Do tego dochodzą kolejne cele, takie jak wewnętrzna produkcja 75% energii zużywanej w firmie poprzez odnawialne źródła energii tj. panele fotowoltaiczne, kogenerator i turbinę Kawasaki.

Monge i MyPetStory. 

Monge jest stale zaangażowany we wspieranie rozwoju branży, aktywnie uczestnicząc w inicjatywach charytatywnych i kulturalnych oraz wydarzeniach branżowych, współpracując z ENPA i innymi lokalnymi stowarzyszeniami. Mając to na uwadze, Monge z dumą sponsoruje pierwszą edycję akcji “Do una zampa” (polska nazwa “Wspieram Pieski”) w aplikacji MyPetStory we Włoszech. Użytkownicy mają możliwość wzięcia udziału w akcji aplikacji i przyczynienia się do zbiórki karmy.

Pod koniec tego okresu wirtualne miski zostaną automatycznie opróżnione, a Monge przekaże odpowiednią ilość jedzenia dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska „i Miciottoli” w Toskanii we Włoszech.

Komunikat prasowy w języku włoskim.

www.monge.it