W NUMERZE

 • ZOOmania Wejherowo
 • Formy własności sklepów zoologicznych
 • Już jesień! Weryfikacja oferty przed nowym sezonem
 • Trzeba rozmawiać! Czyli jak nawiązać nić porozumienia z klientem?
 • Trudny klient
 • Jak wybrać optymalny pokarm dla psa?
 • Osteoarthritis – jak chronić psa przed chorobami stawów?
 • Całoroczna profilaktyka przeciwpasożytnicza
 • Kot – sierść jak marzenie
 • Porównanie produktów – zestawy akwariowe
 • Dobrostan ryb – kulom mówimy NIE!
 • Toyger – nowość na ,, kocim rynku”

 

Witam Państwa,

wakacje, wakacje i… po wakacjach, chciałoby się rzec. To co niewątpliwie smuci nasze dzieciaki nas nie powinno jednak zbytnio martwić. Jesień to wszak tradycyjnie najlepszy okres w branży zoologicznej, w którym w sklepach pojawia się mnóstwo klientów. A to wróży wprawdzie dużo pracy, ale i spore zyski. Będą one tym większe im lepiej przygotujemy się do jesieni. Warto w tym celu odrobinę „zaskoczyć” naszych klientów stawiając na nowe trendy w zoologii i modyfikując nieco nasza ofertę. W artykule „Hurra już jesień” podpowiadamy, co może być dobrym pomysłem na taką małą, sklepową „rewolucję”.

Początek kolejnego sezonu handlowego to również doskonały moment na otwarcie nowego sklepu. Wszystkim, którzy się nad tym zastanawiają polecam lekturę artykułu o  formach własności sklepów zoologicznych. W dzisiejszych czasach rynek oferuje nam bowiem wiele możliwości i – żeby stanąć za ladą własnego (lub prawie własnego) sklepu wcale nie trzeba samodzielnie wykładać w tym celu dużych pieniędzy. Istnieją inne, atrakcyjne rozwiązania i warto się nad nimi zastanowić.

Dla wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii walki z klientem ☺ mamy też kolejną porcję wiedzy sprzedażowej. Podpowiadamy, jak nawiązać relację z kupującym niezbędną nie tylko do przeprowadzenia udanej i satysfakcjonującej obie strony transakcji, ale i do przywiązania do siebie klienta i zapewnienia, że będzie regularnie powracał do naszego sklepu. Udzielamy również rad co robić, gdy po obu stronach lady zetkniemy się z kimś, z kim tak naprawdę w ogóle nie chcielibyśmy mieć do czynienia. Cóż, kłopotliwy klient zdarza się każdemu i prawdziwą sztuką jest nauczyć się sobie z nim radzić.

W bieżącym numerze wprowadziliśmy sporo zmian, zarówno graficznych, jak i merytorycznych. Postanowiliśmy przybliżyć nieco Czytelnikom sylwetki autorów tekstów, mamy również dla Was zupełnie nowy dział – porównanie produktów. Będziemy zwracać się do producentów poszczególnych kategorii z  prośbą o nadesłanie nam przygotowanej przez siebie „metryczki” wybranego produktu, a my na tej podstawie sporządzimy zestawienie tego, co oferuje rynek. Jestem przekonana, że takie narzędzie przyda się Wam w Waszej codziennej pracy. Jako pierwsze porównujemy zestawy akwariowe dla początkujących, jako że jesienią zainteresowanie akwarystyką zauważalnie rośnie i zbliża się właśnie najlepszy okres w roku na sprzedawanie produktów dedykowanych temu hobby.

Jak zwykle polecam tematy typowo „branżowe”. Podpowiadamy, jakie pytania zadać klientowi, zwłaszcza zupełnie „zielonemu”, który zwraca się do nas z prośbą o  wybór „najlepszego” pokarmu dla psa. Poruszamy zawsze aktualny temat profilaktyki przeciwpasożytniczej, często lekceważony przez właścicieli czworonogów w chłodniejszej porze roku – a to duży błąd. Wskazujemy na konieczność dbania o psie stawy, bowiem te „elementy” jego ciała, zwłaszcza w przypadku dużych i ciężkich ras, są szczególnie narażone na urazy. Podpowiadamy również, jak nie sprzedać kuli akwariowej, a raczej co sprzedać zamiast niej tak, aby i przysłowiowy wilk był syty i… rybka cała ☺.

Zapraszam Państwa do lektury.
Joanna Zarzyńska

 

Zapraszamy do lektury magazynu w wersji elektronicznej.