Na łamach ZOOBRANŻY pisaliśmy niedawno o marketingu 3.0 – stosunkowo nowej koncepcji, według której najważniejsze w procesie skutecznej sprzedaży jest podejście do klienta. W tym miesiącu odwiedziliśmy sklep – a raczej sieć trzech sklepów – w których idea ta od dawna została już wdrożona w życie, zaś wszystkie elementy jego funkcjonowania, począwszy od starannego doboru towarów, sposobu pracy personelu i stworzonej atmosfery zostały pomyślane tak, aby kupujący odczuwał maksymalny komfort z wizyty w tym miejscu. Mowa o sieci sklepów ZOOZOO mających swe placówki w Pruszkowie, Piasecznie i w Jankach. Oferują one liczne niestandardowe i trudno dostępne w innych miejscach produkty w równie niestandardowy sposób. A oto co o swoich sklepach powiedzieli nam ich właściciele.

 

ZooBranża: Jak powstały sklepy ZOOZOO? Od czego się zaczęło?

Katarzyna Kisielewska: Pierwszy sklep powstał w 2012 roku. W tej chwili ZOOZOO to trzy sklepy stacjonarne i sklep internetowy. Kochamy zwierzęta, znamy się na ich żywieniu oraz znamy ich potrzeby. Nasza pasja oraz wiedza zoologiczna sprawiła, że zajmujemy się właśnie tym.

ZooBranża: Sklepy ZOOZOO cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i co sprawia, że kupujący wybierają właśnie Was?

Katarzyna Kisielewska: Tą popularność cały czas zdobywamy i ciężko na nią pracujemy. Oczywiście zawsze najważniejszy jest dla nas klient. Staramy się budować z klientem więź, bazując na pozyskaniu jego szacunku, zaufania oraz sympatii. Dbamy o  komfort naszych klientów zapewniając zawsze życzliwe podejście i fachową wiedzę naszych pracowników.

ZooBranża: ZOOZOO to nie tylko sklepy stacjonarne, ale również prężnie działający sklep internetowy. W jaki sposób przyczynia się to do zwiększenia Waszych obrotów?

Katarzyna Kisielewska: Oczywiście sklep internetowy ma znaczenie dla obrotów i jest cały czas udoskonalany dla wygody naszych klientów. Daje nam to też możliwość dotarcia do klientów spoza okolic Warszawy dlatego też mamy stałych, zadowolonych klientów w całej Polsce.

ZooBranża: Jakie marki są najważniejsze w ofercie Waszych sklepów?

Katarzyna Kisielewska: Współpracujemy z wieloma dostawcami i te produkty, które są u nas w ofercie cieszą się uznaniem naszych klientów. Dobierając produkty do oferty, kierujemy się ich jakością, którą potem możemy zaproponować naszym klientom jak również kierujemy się dobrą ofertą cenową. Daje to nam możliwość oferowania najwyższej jakości produktów niekoniecznie w najwyższych cenach. Warto jednak zaznaczyć, że cena nie jest podstawowym kryterium wyboru produktów do naszych sklepów, a często unikalny lub rzadziej spotykany asortyment który zaproponowaliśmy naszym klientom właśnie zyskał ich uznanie.

ZooBranża: Sklepy ZOOZOO aktywnie angażują się w różnego rodzaju akcje na rzecz bezdomnych zwierząt taki jak zbiórki karmy dla schronisk czy dobre adopcje. Jak przekłada się to na Wasze obroty i postrzeganie firmy przez kupujących?

Katarzyna Kisielewska: Oczywiście że angażujemy się w pomoc dla potrzebujących zwierząt. Robimy to od początku istnienia sklepów na różne sposoby. Wspierając potrzebujące zwierzęta nie oczekujemy nic w zamian i nie robimy tego po to aby podnosić obroty lub liczyć na cokolwiek. Wydaje nam się że jeśli można pomóc to należy to zrobić i nie oczekiwać oklasków.

ZooBranża: Co – Waszym zadaniem – jest w dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu w prowadzeniu sklepu zoologicznego?

Katarzyna Kisielewska: Uczciwość w stosunku do klienta oraz pasja za którą idzie stałe poszerzanie wiedzy. Nie proponujemy produktów najbardziej popularnych tylko te które są najlepsze dla zwierząt.

ZooBranża: Proszę dokończyć zdanie. W naszej pracy najważniejsze dla nas jest…?

Katarzyna Kisielewska: Zdecydowanie zadowolenia klienta – jest to bardzo motywujący czynnik. Naszym celem jest żeby klienci nie traktowali nas tylko jako miejsce, gdzie zaopatrują się w produkty zoologiczne. W ZOOZOO klienci mogą porozmawiać o swoich pupilach, poradzić się w wielu kwestiach oraz dowiedzieć się o nowościach z branży zoologicznej.

ZooBranża: Jakimi cechami według Was powinien odznaczać się idealny pracownik sklepu zoologicznego?

Katarzyna Kisielewska: Może opowiem jacy są nasi pracownicy. To osoby bardzo uprzejme, posiadające bardzo dużą wiedzę na temat zwierząt oraz produktów, które oferujemy w sklepach. To prawdziwi pasjonaci. W naszych sklepach pracują doradcy, ponieważ nasi klienci oczekują, że postaramy się jak najlepiej dobrać produkty do ich potrzeb.

ZooBranża: W jaki sposób rozwijacie wiedzę i umiejętności sprzedażowe swoich pracowników?

Katarzyna Kisielewska: Cykliczne szkolenia jak i wymiana wiedzy pomiędzy pracownikami pomaga nam w podnoszeniu poziomu naszych usług. Każdy z naszych pracowników jest ekspertem w jakiejś dziedzinie zoologii oraz posiada zwierzaki co jest niezwykle istotne w tej branży.

ZooBranża: Jakie są Wasze plany na przyszłość? Czy już wkrótce możemy spodziewać się otwarcia kolejnych sklepów ZOOZOO?

Katarzyna Kisielewska: Oczywiście, zdecydowanie chcemy się dalej rozwijać i polepszać przy tym jakość naszych usług.

ZooBranża: Dziękujemy za rozmowę.